آتش بس اپل و سامسونگ، پس از چند سال جنگ!

این برای همه آشکار است که رابطه اپل و سامسونگ از چند سال گذشته تیره و تارتر از همیشه بوده است. در گذشته، این دو شرکت بهترین دوستان هم بوده اند. سامسونگ قطعاتی را برای اپل تهیه و اپل به سامسونگ هزینه ها را سخاوتمندانه پرداخت می کرد. اما پس از مدتی، جنگ قانونی آغاز شد! شرکت کوپرتینو زمانی شروع به کار کرد که سامسونگ برای هر اختراع کوچکی که برای بشر انجام می داد، اقدام به ثبت آن می کرد، و به اعتقاد استیو جابز آندروید یک محصول به سرقت رفته توسط اپل بود. هنگامی که سامسونگ شروع به دادخواهی از چیزهای ازدست رفته کرد، اپل از استفاده ی اجزای سامسونگ در دستگاه های خود دوری کرد. واضح است که هردو شرکت از این جریان آسیب دیدند. سامسونگ برای جبران جریان درآمدزایی که از اپل به دست می آمد و اپل برای پیدا کردن یک شرکت معتبر، برای تامین قطعات دستگاه هایش. این به نظر می رسید که اپل بدون کمک شرکت سامسونگ، به میزان قبل خوب پیش نمی رفت.

بر اساس گزارش جدید از کره تایمز، اپل مجبور به خرید پانلهای LCD از سامسونگ شده است و این باعث تعجب همگان شد. هرچند به نظر می رسید اپل با شرکای جدیدش، از جملهSHARP  و TSMC، به راحتی در حال همکاری است، اما قطعا مشکلی وجود داشته است.

به نظر می رسد که TFT LCD  کره ای در بازار، رشد عظیمی در سال ۲۰۱۳ کرده است. که اپل برای داشتن پانل های سامسونگ دوباره دست به کار شده است. فروش پانل های TFT  صفحه نمایش شرکت های کره ای مانندSoulbrain, Chemtronics, Global Display  و Avatec رشد بسیار زیادی کرده است.

یکی ازجدیدترین شرکای اپل، Sharp ، به تازگی تلاشش را به شدت افزایش داده است. البته سامسونگ نیزسهام عمده ی یک شرکت ورشکست شده ی ژاپنی را خریداری نموده است.

ممکن است یکی از دلایلی که اپل، دوباره برای خرید صفحه نمایش به شرکت سامسونگ روآورده ، این باشد که تولید نمایشگرهای TFT، از مهارت های بزرگ این شرکت است. ال جی، یکی از شرکای دیگر اپل، متکی به منابع خارجی برای تولید پانل های TFT است. در حالی که سامسونگ قادر به ساخت آنها در خانه ی خودش است و بسیار سریعتر این نوع صفحه نمایش ها را تولید می کند. به نظر می رسد اپل با استفاده از صفحه نمایش  TFT ال جی، در آی فون ، آی پد و Retina Macbook Pro خود، در صورت عدم مشارکت سامسونگ، همچنان می تواند در با این شرکت به رقابت بپردازند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *