تعداد سایت های جهان چقدر است؟

به گزارشپایگاه خبری ورد آی تی ؛ در میان انبوه سایت‌های ثبت شده، هنوز هم پسوند com. محبوب‌ترین و پرتقاضاترین است. البته بسیاری از سایت‌های ثبت شده نیز هرگز به مرحله استفاده نرسیده‌اند!

بر اساس گزارش «خلاصه صنعت نام دامنه‌های اینترنتی» که از سوی مرکز Verisign منتشر شده است، تعداد دامنه‌های اینترنتی ثبت شده در جهان تا پایان فصل چهارم سال ۲۰۱۲ میلادی از مرز ۲۵۲ میلیون عدد گذشت. در این گزارش آمده است که تنها در سه ماه پایانی سال گذشته بیش از ۶ میلیون دامنه اینترنتی ثبت شده ‌است.

همچنین گفته شده است که ۱۵ میلیون دامنه اینترنتی هم با پسوند net. ثبت شده است. پسوندهای com. و net. به عنوان محبوب‌ترین پسوندهای اینترنتی (TLD) محسوب می‌شوند و بیشتر دامنه‌های جدیدی که ثبت می‌شوند، بر مبنای آن‌ها هستند. گفته می‌شود که در مجموع ۸ ملیون دامنه اینترنتی com. و net. در فصل چهارم سال ۲۰۱۲ میلادی به ثبت رسیده است که این رقم از ۸ میلیون دامنه ثبت شده در مدت مشابه سال قبل از آن بیشتر است.

لازم به ذکر است که ۲۱ درصد سایت‌های اینترنتی با پسوند com. و net. جزء سایت‌هایی با یک صفحه هستند و ۱۵ درصد آن‌ها هم تنها ثبت شده‌اند و هرگز به عنوان یک سایت عملیاتی مورد استفاده قرار نگرفته‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *