ویروسی جدید در مرورگر Internet Explorer 8

به گزارش پایگاه خبری ورد آی تی؛ آخرین مورد جدیدی که کشف شده است مربوط به نفوذ ویروسی جدید به Internet Explorer 8 است که البته فقط در صورتی که روی ویندوزهای Windows XP, Vista,7 این مرورگر نصب شده باشد باید موارد احتیاطی را رعایت کرد. این تجاوز امنیتی پیش از این درون یک ماژول جا خشک کرده بود و به طور مخفیانه ای وارد فریمورک Metasploit شده بود. Metasploit یک ابزار آزمایش نفوذ کاوشی رایگان است.با این حال مثل اینکه اخبار خوبی نیز در راه است.

شرکت مایکروسافت تایید کرده است که این تجاوز روی ورژن های ۶,۷,۹  و ۱۰ از مرورگر Internet Explorer هیچ تاثیری نداشته است. اگر شما از مرورگر IE8 استفاده میکند پیشنهاد خوبی است حداقل تا موقعی که مایکروسافت آپدیت امینیتی را منتشر نکرده، از یک مرورگر جداگانه استفاده کنید.

این برای اولین بار نیست که ما خبر نفوذ یک ویروس دیگر را به مرورگر IE میشنویم به هر حال این نشان دهنده ضعف شدید مرورگر مایکروسافت است.حال میتوان علاوه بر سرعت و کاریی پایین این مرورگر، ضعف امنیتی شدید را نیز به لیست نقطه ضعف های این مرورگر اضافه کرد.

نظر شما در مورد این مرورگر، که صاحب امتیاز آن شرکت بزرگی به نام مایکروسافت است چیست؟ آیا از این شرکت بزرگ ، انتظار چنین مرورگر ضعیف از لحاظ کارایی و امنیت میرود؟ میتوانید نظرات گرم خود را با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *