با توجه به رشد و نوآوری ها در دنیای مجازی و افزایش روند استفاده از اینترنت به عنوان یکی از بزرگترین و پر مخاطب ترین رسانه ها هنر طراحی با خلق متن ها و تصاویر ابتکاری نقش مهمی را در این دنیا ایفا میکند.
در ضمن نباید فراموش کنیم که طراحی فقط به تزئین وزیبایی وب نمی پردازد در قدم اول میبایست سعی در سهولت استفاده و برقراری نظم در محتوا داشته باشد ودر قدم بعدی به جنبه های تزئینی توجه داشته باشد.

در زمینه طراحی وب سایت جنبه های گوناگونی باید در نظر گرفته شود که به سبب پیشرفت روز افزون فناوری اطلاعات و دنیای وب همواره براین موارد افزوده میشود.موارد زیر از جمله اصلی ترین آنها به شمار میروند :

اهداف و استراتژی سایت

ابتدایی ترین گام در طراحی یک وب سایت بررسی و تعیین اهداف ، سیاست و استراتژی وب سایت شما در نحوه معرفی و ارائه خدمات ، نوع و نیاز مخاطبان ، امتیازات رقابتی ،نحوه ارتباط با مخاطبان و … می باشد. بررسی و مطالعه دقیق در این مرحله می تواند در بازدهی و بهره وری وب سایت و تبلیغات شما بسیار تعیین کننده باشد . ما برای کمک به شما در تعیین اهداف و استراتژی وب سایت تان موارد زیر را مدنظر قرار می دهیم :

هدف شما از داشتن وب سایت
نوع مخاطبان شما
نوع خدمات شما
تحلیل خواسته های مخاطبان شما
فضای رقابتی و ویژگیهای رقابتی شما

 

گرافیک سایت

 یکی از مهمترین و کلیدی ترین نکات در یک وب سایت گرافیک وب سایت است. با توجه به فضای رقابتی و شلوغ دنیای وب جلب توجه مخاطب در مرحله ابتدائی قرار دارد. تصور کنید که قصد دیدن یک وب سایت را دارید که از نظر زمان Load شدن و یا بالا آمدن بسیار کند و از نظر نمای ظاهری نکته ای برای جلب توجه شما ندارد هر چند که شاید مطالب بسیار مفید و یا خدمات بسیار خوبی ارائه دهد. در اکثر موارد شما این وب سایت را خواهید بست و به سراغ وب سایت دیگری خواهید رفت

رعایت استاندارد در طراحی

استانداردها کمک می کنند تا مطمئن شویم که تمام افراد به اطلاعاتی که ما تامین میکنیم دسترسی دارند و همواره توسعه وب را سریعتر و لذت بخشترمی کند. استانداردها کمک می کنند که وب سایت شما در تمامی مرورگرها به صورت یکسان نمایش داده شوند ، توسعه آنها راحتتر انجام گیرد ، توسط موتورهای جستجو دقیقتر و سریعتر رتبه بندی و تحلیل شوند و ….

از ویژگی‌های گوهران در طراحی وب سایت

– طراحی سایت منطبق با استانداردهای روز دنیا

– طراحي سايت با رعایت اصول معماری اطلاعات

– طراحی سایت یکتا متناسب با نیاز مشتری و مخاطبان وی

– طراحي سايت با رعایت اصول تجارب کاربری و کاربردپذیری